• En
 • ساعت : ۹:۴۲:۵۸
 • تاريخ :
   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ 
 • تعداد بازدید : 64
 • کد خبر : ۱۵۸۱۷۲
سرپرست اداره کل تجزیه و مبادلات:
با استفاده از حمل و نقل ریلی حوادث را كاهش می دهیم
سرپرست اداره کل تجزیه و مبادلات شرکت ملی پست ساز و کار کنترل و نظارت بر عملکرد رانندگان و واحدهای نقلیه را تشریح کرد.

سرپرست اداره کل تجزیه و مبادلات:

با استفاده از حمل و نقل ریلی حوادث را کاهش می دهیم

سرپرست اداره کل تجزیه و مبادلات شرکت ملی پست ساز و کار کنترل و نظارت بر عملکرد رانندگان و واحدهای نقلیه را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، حمیدرضا آقاجانی ضمن ابراز تأثر و تأسف از حادثه اخیر رانندگی که منجر به درگذشت دو تن از کارکنان مرکز مکانیزه شده گفت: ماهیت حمل و نقل جاده ای با حادثه پیوند خورده و کاری که از ما بر می آید رعایت هرچه جدی تر استانداردها، کنترل مسیرها و نظارت بر شرایط کاری پرسنل راننده است.

وی با بیان اینکه ما در حال حاضر روزانه بیش از صد کامیون در حال تردد داریم اضافه کرد: در مسیرهای طولانی برای هر وسیله نقلیه دو راننده در نظر گرفتیم و شرایط خواب و استراحت آنها را به صورت منظم زیر نظر داریم.

سرپرست اداره کل تجزیه و مبادلات افزود: در حادثه اخیر، خودروی ما مجهز به مدرن ترین تجهیزات و امکانات روز بود و هر دو راننده هم از بیست و چهار ساعت قبل، در استراحت قرار داشتند.

آقاجانی با اشاره به افزایش حجم و ترافیک مرسولات پستی نسبت به سال گذشته ادامه داد: برای اینکه بتوانیم حوادث را در حوزه حمل و نقل کاهش دهیم سعی داریم به سمت حمل و نقل ریلی برویم و مبادله مرسولات را نیز در 9 کلان شهر کشور از طریق حمل و نقل ریلی آغاز کرده ایم.

وی افزود: به صورت پیوسته به بهینه سازی خطوط رهسپاری مشغول هستیم و البته می کوشیم با اجتناب از افزایش تعداد کامیونها و نیز استفاده از حمل و نقل ریلی مبادلات پستی را ایمن تر کنیم.

آقاجانی در خصوص نظارت بر واحدهای نقلیه با بیان اینکه هدف از این کار صیانت از امانات مردم و حفظ جان و سلامتی همکاران است، ابراز داشت: از طریق مانیتورینگ مرکز فناوری رفتار راننده ها را به صورت دائم تحت نظر داریم و موقعیت مکانی و مسیر حرکت آنها را در مسیرهای جاده ای به صورت لحظه ای مشاهده می کنیم.

وی افزود: سیستم نظارتی هوشمندی داریم که از طریق آن سرعت مطمئنه رانندگان را زیر نظر داریم و هرگونه توقف غیرمعمول یا انحراف از مسیر را کنترل می کنیم و گاهی پیش آمده ناظرین ما به خاطر مواردی مانند سرعت غیرمجاز با رانندگان تماس داشته اند و هشدارهای لازم را به آنها داده اند.

وی ضمن اشاره به شرایط جذب نیرو و به کارگیری پرسنل به عنوان راننده اظهار کرد: در این مورد یک مجموعه قوانین عمومی از قبیل داشتن گواهینامه معتبر، برخورداری از سلامت جسمی و عدم سوءپیشینه و ... وجود دارد اما حادثه اخیر ما را سوق داده به اینکه علاوه بر شرایط عمومی، داشتن حداقل 5سال سابقه و تجربه رانندگی در جاده ها را هم لحاظ کنیم.

آقاجانی ادامه داد: علاوه بر شرایط فوق، می کوشیم تا سایر سوابق از جمله سابقه تخلف راهنمایی و رانندگی را هم رصد کنیم و تحت کنترل داشته باشیم.

سرپرست اداره کل تجزیه و مبادلات با بیان اینکه گاهی گزارشهایی در خصوص تخلف رانندگان از طریق مردم یا شبکه های اجتماعی یا سیستمهای نظارتی خودمان دریافت می کنیم ابراز داشت: در این گونه موارد ضمن برخورد قانونی، راننده متخلف را در مسیر بازآموزی پلیس راهور قرار می دهیم.

وی افزود: در خصوص گزارشهای دریافتی مبنی بر رفتار مخاطره آمیز رانندگان، واکنش ما به صورت تذکر کتبی، جا به جایی عنوان شغلی و در مواردی حتی قطع همکاری بوده است.

آقاجانی با تأکید بر اینکه به خاطر قوانین استخدامی کشور در جذب نیرو چاره ای جز به کارگیری نیروهای شرکتی یا قراردادی نیست اضافه کرد: با تمهیداتی که از پیش اندیشیده شد، قرارداد بیمه عمر رانندگان، پیکهای شرکت و موزعین منعقد شده است و اکنون این نیروها از بیمه عمر برخوردار هستند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  کلیه حقوق سایت متعلق به شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران است.

  آخرین بروزرسانی سایت : 1399/02/29 08:56
  V5.5.5.0